Історія діамантів

Давним-давно алмази добували лише надрах Індостану, де вони наділялися містичними і магічними властивостями: брахмани використовували в релігійних обрядах, прикрашали статуї індуїстських богів, носили як талісмани благополуччя. Саме жерці храмів були головними зберігачами індійських алмазів, до Європи ж камені могли потрапити лише з рідкісним відважним купцем або ще рідкісним мандрівником. І, звичайно, виглядали алмази зовсім не так, оскільки мистецтво огранювання було невідоме. Вони були каламутні і обточені м’яким шліфуванням за своєю природною формою.

Алмази в Середньовіччі

 У Середні віки в Європі алмази надзвичайно цінувалися як амулети, вважалося, що вони мають чарівні цілющі властивості. Правда, ще в епоху Стародавньої Греції та Риму перші філософи-натуралісти описували їх як надзвичайно міцні камені і використовували як різальні інструменти.

До 13 століття середньовічні майстри навчилися мистецтву ограновування алмазів і каміння засяяли в царських прикрасах. Однак, огранювання алмазів не було популярним серед ювелірів, оскільки релігійна свідомість людей середньовіччя була схильна думати, що при цьому каміння втрачає свої чудові властивості.

Так що до 1910 (а про це йтиметься далі) року природні алмази майже не піддавалися ювелірній обробці.

Перший діамант

Першим відшліфований огранований алмаз — безпосередньо діамант — виготовив Луї де Бернель в 1454 для бургундського герцога Карла Сміливого. Карл носив блискучий камінь на своїх обладунках і став законодавцем військової монаршої моди свого часу.

З другої половини 19 століття, а точніше з 1869 року, у європейському світі починається «алмазна хвороба», початок якої поклала знахідка першого кімберлійського алмазу на південно-африканських списах. Це був знаменитий алмаз «Зірка Південної Африки».

Так, лише кілька років Південна Африка стає головним алмазодобытчиком, друге місце виходить Бразилія, тобто. відповідно Англія і Португалія стають володарями незліченних скарбів.

У 1870 році син англійського священика Сесіль Родс створює компанію De Beers, яка незабаром ставала головним алмазним монополістом у світі. Саме так починається нова історія діамантів.

Після успішної рекламної кампанії «De Beers» у 1946 році («Діаманти назавжди»), діамант перестає бути чимось винятково елітним і стає традиційним каменем обручки.

За матеріалами www.brilliant-info.ru

Комментарии к записи Історія діамантів отключены

Filed under Історія діамантів, Цікаві факти

Comments are closed.