«Канарка Тіффані»

Серед знаменитих діамантів варто окремо розповісти про знайдений у 1877 році в кімберлійських списах найбільший у світі алмаз канаркового кольору вагою 287 карат. Камінь був викуплений у Парижі засновником, власником та однофамільцем не менш знаменитої ювелірної компанії «Тіффані» Чарльзом за $410000.

2 роки алмаз проходив огранювання у досвідченого майстра Г. Ф. Кунца і в результаті перетворився на розкішний діамант вагою 128,54 карат. Камінь має 89 граней та досить нестандартну 4-х вугільну форму із закругленнями по краях.

У 1960 році камінь придбав розкішну оправу із золота, платини та дрібних діамантів у вигляді птаха, і ось уже 100 років алмаз Тіффані знаходиться у кращому магазині компанії в Нью-Йорку. Вся композиція називається «Птах на камені», — створив її Джин Шлюмберг.

Пощастило носити цей камінь О. Хепберн, яка одягала його в рекламі фільму «Сніданок у Тіффані», для самого фільму власники компанії вважали його надто цінним.

Камінь неодноразово виставляли на торги, але оскільки ціна була надхмарною, близько 12 млн. доларів, алмаз так і не купили. Хоча цілком можливо, що спроби продати камінь були лише частиною впевненої рекламної кампанії Будинку Тіффані, тим більше, що діамант — це її історичний символ.

Що цікаво, Діамант Тіффані ніколи офіційно не перевірявся експертами-гемологами, а це може означати, що камінь не зовсім чистий чи містить включення.

За матеріалами pro-kamni.ru

Комментарии к записи «Канарка Тіффані» отключены

Filed under Історія діамантів

Comments are closed.